Полагањем венаца крај Споменика ослободиоцима у Крагујевцу је обележен Дан победе над фашизмом.
Овај дан подсећа на 9. мај 1945. године, када је капитулацијом Немачке окончан Други светски рат.
Крај Споменика ослободиоцима окупили су се представници града, СУБНОР-а и Војске Србије и ветерани Војне полиције који су минутом ћутања и полагањем венаца одали почаст свим жртвама.
У име града Крагујевца, венац је положила Данка Андоновски, чланица Градског већа за међународну сарадњу и локалну самоуправу.
Обележавање Дана победе над фашизмом није само подсећање на историјску победу, већ и на то колико су мир, слобода и заједништво драгоцени.
Овај датум обележава се у свим земљама које су током Другог светског рата пружале отпор фашизму, у знак сећања на крај најразорнијег сукоба у историји човечанства.
Извештава новинарка РТК Невена Димитријевић.
