Полагањем венаца крај споменика „Рањеник“ у Великом парку и одавањем поште борцима погинулим у Другом светском рату обележено је 85 година од почетка устанка у Србији.
На данашњи дан 1941. године у Белој Цркви код Крупња почео је устанак народа Србије против немачке окупације у Другом светском рату, када је Жикица Јовановић Шпанац на сеоском вашару убио два жандарма.
Оружана акција Рађевачке партизанске чете Ваљевског партизанског одреда један је од значајнијих догађаја у српској историји.
Пошту борцима погинулим у Другом светском рату, и име града Крагујевца, одао је Марко Јанковић, члан Градског већа за инвестиције и управљање пројектима.
Крај споменика „Рањеник“ у Великом парку венце су положили представници Војске Србије, СУБНОР-а, крагујевачке подружнице Удружења ветерана Војне полиције Србије и Покрета за народ и државу Крагујевца и Шумадије.
Обележавање Дана устанка као државног празника укинуто је 2001. године, а сећање на 7. јул, који је постао симбол отпора српског народа, су након тога наставила су да негују борачка удружења.
Извештава новинар РТК Бојана Крстић.

Данас је рођење Светог Јована Претече, комуњаре покајте се привлижило се Царство небеско!!!