У Шумадији још две особе позитивне на Ковид 19

Према последњим подацима крагујевачког Института за јавно здравље, међу пристиглим узорцима тестираних на Ковид 19, у Шумадији су још два пацијента позитивна на коронавирус, по један из Тополе и Рековца.

Од почетка пандемије до сада у региону је тестирано укупно 4.905 особа, a у Шумадији је коронавирусом инфицирано 95 пацијената.

Од тог броја регистровано је 69 позитивних на Ковид 19 из Крагујевца.

Тренутно је у кућној изолацији 213 особа у региону, од којих је 124 из Крагујевца.

У крагујевачком Клиничком центру на болничком лечењу су 22 пацијента, од којих је један на респиратору.

Епидемиолози упозоравају да морамо да останемо дисциплиновани.

У затвореном простору неопходно је ношење маски и рукавица, као и честа дезинфекција руку, уз држање физичке дистанце од два метра.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *