Град Крагујевац и MIND парк сутра ће посетити представници Штадлера – једног од светских лидера у производњи шинских возила.
Поред Петера Шпулера власника швајцарске компаније, у делегацији се налази и бивши немачки канцелар Герхард Шредер.
Довођење нових инвеститора и отварање нових радних места наш су приоритет, истакао је градоначелник Никола Дашић и додао да је то изузетна прилика да госте упознамо са нашим потенцијалима и капацитетима у циљу остварења потенцијалне пословне сарадње. Имајући у виду да је Штадлер заинтересован за инвестиционе активности у Крагујевцу и Шумадији, уверен сам да ће одавде понети позитивне импресије.
Чињеница да после Симанса, Аутолифта и Шкоде у MIND Парк долази овако озбиљна привредна делегација, потврда је да Крагујевац као инвестициона дестинација постаје све популарнији и да се озбиљно позиционира као град шинске индустрије. Постојећи инвеститори који су нам поклонили поверење наша су најбоља препорука за нове улагаче.
Спремни смо за еру нових инвестиција највише вредности и високих технологија, поручио је градоначелник Дашић.
