Одбојкашки клуб „Раднички“, који је такмичарску сезону завршио у четвртфиналу плеј-офа, изборио је наступ у европском такмичењу пошто је заузео четврто место у Супер лиги.
У међувремену, Раднички су напустили страни одбојкаши, Кубанац Рикардо и Иранац Тукте, док се у клуб вратио Александар Благојевић.
Одбојкаши Радничког играли су променљиво ове сезоне. Тим са неколико нових играча слабо је почео првенство,а брзо је елиминисан и из Купа Србије.
Након доласка тренера Жељка Булатовића, који је заменио Драгана Кобиљског, Крагујевчани су добро одиграли други део Супер лиге што је уливало наду да Раднички може до борбе за титулу.
Освојено је четврто место које води у европско такмичење, али је Раднички елиминисан већ у четвтфиналу плеј-офа од суботичког Спартака, највећег изненађења првенства.
Још је неизвесно да ли ће искусни тренер Жељко Булатовић остати на клупи Радничког. Крагујевачки клуб су напустили страни играчи, Иранац Тукте и Кубанац Рикардо, од којих се више очекивало у протеклој сезони.
О квалитету крагујевачког тима говори податак да су четворица одбојкаша позвана у репрезентативне селекције, Ковач и Копривица у сениорски, а Иванковић и Матић у тим за Медитеранске игре.
Помоћни тренер Алекса Брђовић постављен је за тим-менаџера репрезентације Србије.
Извештава новинар РТК Саша Стаменић.
