Радовима на санацији пута који повезује Ресник и Рачу, настављено је уређење путне инфраструктуре у крагујевачким селима. Реконструише се и асфалтира пут у дужини од 750 метара.
Вредност радова је близу девет милиона динара. Извођач радова је Предузеће за путеве Крагујевац.
У селу Ресник почели су радови на санацији пута који повезује ово насеље са старим путем за Рачу.
Након две комплетно уређене деонице пута у Реснику, овај међуопштински пут је трећи који ће повезати две општине и тако омогућити мештанима Ресника боље услове за живот.
У делу улице Дубокић, која ће ускоро бити асфалтирана, живи око 15-ак домаћинстава.
Након тампонирања и проширења пута, обезбеђени су услови за асфалтирање у дужини од 750 метара и укупној ширини коловоза са банкинама од укупно пет метара.
Извођач је Предузеће за путеве Крагујевац, а завршетак радова очекује се за 10-ак дана.
Новац за извођење радова обезбеђен је преко конкурса Министарства пољопривреде „Подстицај изградње инфраструктуре“ и из локалног буџета града Крагујевца.
У протеклом периоду у Реснику је урађена нова линија уличне расвете. У плану је тампонирање и насипање још неколико сеоских путева, као и реконструкција спортског терена код основне школе.
Извештава новинарка РТК Марина Голубовић Миленковић.
