Директорка Републичког фонда за здравствено осигурањe Сања Радојевић Шкодрић изјавила је да су тренутно све апотеке снадбевене потребним количинама витамина, као и да РФЗО редовно снадбева све здравствене установе од почетка пандемије.
Она је истакла је да су витамини изузетно важни код свих старосних група у одбрани против вирусне инфекције, а нарочито у борби против вируса Kовид – 19, посебно на пролеће када је имуни систем на најнижем стадијуму.
Говорећи о конкретним витаминима које је препоручљиво користити у заштити од оболевања корона вирусом, директорка РФЗО подсетила је да су у питању витамини Д, Ц и цинк, за које је поврђена ефикасност.
