У Епархијском дому одржана је комеморација поводом смрти дугогодишње председнице Кола српских сестара у Крагујевцу Бисеније Бисе Симић.
Бисенија Симић била је скоро две деценије на челу Кола српских сестара у Крагујевцу и као велики патриота много је учинила за наш град.
Својим деловањем радила је на очувању традиције и српства и заједно са другим чланицама бројним активностима градила просветитељску, хуману и културну мисију.
Као једна од оснивача Кола српских сестара својим радом давала је пример млађим чланицама које и данас настављају започету мисију.
Од Бисеније Бисе Симић опростиле су се њене сараднице, представници Скупштине града, институција у Крагујевцу, дугогогодишњи пријатељи.
Извештава новинар РТК Иван Ганић.

Neka pociva u miru.Saucesce porodici.