Протекла година је за град Крагујевац, без обзира на отежане околности услед финансијске консолидације, била веома успешна, сматра градоначелник Никола Дашић.
Крагујевац је, према његовим речима, захваљујући Влади Републике Србије и председнику државе, препознат као значајан регионални центар, о чему сведоче бројне реализоване и започете инвестиције, али и оне које се очекују у овој години.
Изградња Државног Дата центра, у коме се однедавно налази суперкомпјутер који младим стручњацима из ове области омогућава да се баве науком на највишем нивоу, један је од најважнијих државних пројеката реализованих у Крагујевцу.
Томе треба додати Палату правде, модернизацију система даљинског грејања, решавање комуналних проблема у оквиру пројекта „Чиста Србија“, као и договорен долазак „Шкоде“ у Крагујевац“.
За март је најављен и почетак радова на Северној обилазници. Овај стратешки важан пројекат допринеће ширењу града на једну сасвим нову страну, а његов еколошки значај огледа се у измештању теретног саобраћаја из центра Крагујевца, односно смањењу загађења ваздуха.
Иако се током претходне године радило на свим пољима, поједини проблеми, попут водоснабдевања у селима, нису превазиђени и на томе ће се радити у наредном периоду.
Уколико то буде решено, град ће моћи више да се посвети другим питањима, као што су ревитализација Војно-техничког завода и његово стављање у функцију, наставак ширења трга у центру града, реконструкција комплетног центра и довођење нових инвеститора.
Извештава новинар РТК Бојана Крстић.
