Градоначелник Крагујевца Никола Дашић, одржао је данас још један у низу састанака са представницима Савета месних заједница са сеоског подручја, на коме се разговарало о проблемима пољопривредника и начинима за њихово решавање.
Локална самоуправа има отворен и константан дијалог са представницима крагујевачких пољопривредника.
Питања инфраструктуре и водоснабдевања су горућа, али се на састанку разговарало о још неколико битних тема.
Ове године је градски буџет за пољопривреду дуплиран, разговарано је о расподели тих средстава и договорено да се одређена средства усмере на субвенције за набавку ђубрива.
Представници крагујевачких села изразили су задовољство постигнутим договором са челницима града Крагујевца.
У овом моменту пољопривредницима је проблем време за куповину ђубрива, али ће одмах по конкурисању, а на основу документације и приложеног фискалног рачуна, од града Крагујевца добити новац.
На састанку је било речи и о актуелним блокадама путева и притиска на државу широм Србије.
Званични представници околних села су једногласно поручили, да је крагујевачки сељак увек био уз своју државу и да се такав вид притисака као вид комуникације са државом овде не препознаје.
Извештава новинар РТК Дарко Милошевић.
