Фудбалери Радничког 1923 играли нерешено у Јагодини

Фудбалери Радничког, у 17. последњем колу јесењег дела Прве лиге, играли су данас на гостујућем терену нерешено без голова са екипом Јагодине.

Раднички је први део сезоне завршио на врху табеле са пет бодова више од друголасираног Кабела из Новог Сада.

Фудбалери Радничког и домаће Јагодине пружили су борбену и допадљиву игру на крају јесењег дела првенства.

Јагодинци су у меч ушли доста мотивисани и први имали прилику да дођу до предности у 14. минуту када је после ударца Ристића добро интервенисао голман Радничког, Раичевић.

Крагујевчанима је припала завршница првог полувремена.

У 40. минуту, после слободног ударца, изненада се Огњен Илић нашао у доброј позицији, али није било промене резултата.

Бележимо и покушај Варјачића после којег се истакао голман Јагодине, Весић.

Домаћи играчи добро су почели и друго полувреме.

У 51. минуту Дивац је лоше шутирао и упропастио добру акцију домаћина, а неколико минута касније и Милић је био непрецизан.

Раднички је једини пут у другом делу меча озбиљно запретио у 74. минуту када је Никодијевић покушао из даљине.

Последњу шансу на утакмици имали су домаћи играчи у 86. минуту када је Владимир Илић шутирао искоса, али је остало Јагодина-Раднички 0:0.

Раднички је први део сезоне завршио на врху табеле са пет бодова више од другопласираног Кабела. Крагујевчани су забележили највише победа и најефикаснији су тим у Првој лиги.

Такмичење у Првој лиги биће настављено 20. фебруара када ће Раднички играти у Панчеву са екипом Железничара.