Госпојинске свечаности у Крагујевцу, којима Саборна црква обележава храмовну славу – Успење Пресвете Богородице, биће одржане од 28. августа до 20. септембра.
Покровитељи су Град Крагујевац и Управа за сарадњу са црквама и верским заједницама Министарства правде.
Братство Саборног храма, уз благослов Његовог високопреосвештенства митрополита шумадијског господина Јована, организује 15. Госпојинске свечаности.
На дан храмовне славе, у среду, 28. августа од 8 часова биће служена света архијерејска литургија, а потом ће, од 11 часова, у порти Саборног храма, бити одржана традиционална Смотра народног стваралаштва.
Овогодишње Госпојинске свечаности организују се под слоганом „Саборни храм и град под заштитом Пресвете Богородице“ и њима се уједно обележава и 140 година постојања Саборног храма у Крагујевцу.
Програм чини и неколико предавања на различите друштвене теме, о којима ће говорити историчари, професори, психолози.
Из Саборног храма позивају Крагујевчане да заједно прославе празник Успења Пресвете Богородице, уз молитву за духовно и телесно здравље, мир и спасење целог света.
Извештава новинарка РТК Бојана Крстић.
