Екипе Јавно комуналног предузећа Шумадија комунални отпад прикупљају према плану у три смене, и то са 15 екипа у преподневној, 7 у поподневној и 3 екипе у ноћној смени.
Са територије града 24. марта је прикупљено и довежено на депонију 145.36 тона комуналног и 4.38 тона осталог отпада.
Сакупљање секундарних сировина обавља се у насељима: Центар, Бубањ, Аеродром, Сушица, Багремар и Ердоглија.
Служба одржавања путева и улица ЈКП „Шумадија“ има дежурство зимске службе.
Сектор Зеленила је очистио стазе и степенице у болничком кругу, на прилазу свим важним градским установама, у центру града,насељу Аеродром.
Јавни превоз за време ванредног стања је укинут.
