ЈКП Шумадија уређује простор око Словачког гробља

Лепо и сунчано време запослени у ЈКП „Шумадија“ искористили су за обављање бројних послова на уређењу зелених површина.

На ободу Спомен парка „Крагујевачки октобар“, на потезу око Словачког гробља, у току је крчење непожељне вегетације.

Хумке око споменика Словачким побуњеницима ће добити потпуно другачији изглед јер је у току уређење овог меморијалног комплекса.

Део насеља Багремар на врху Илинденске улице који се наслања на комплекс Шумарице обрастао је дивљим шибљем и растињем, а на овом потезу формирана је и дивља депонија.

Запуштена зелена површина ружи овај део града, а представља и опасност од заражавања.

Бројни грађани шетају овуда, а велики број малишана свакодневно се игра на овом простору.

Да комплетан комплекс око споменика стрељаним Словачким побуњеницима добије другачији изглед постарали су се запослени у Сектору Зеленила у ЈКП Шумадија, који ће ову површину у наредних неколико дана потпуно очистити.

Имајући у виду да се у наредном периоду очекује сунчано време, и остали радови око уређења зелених површина у граду биће интензивирани.

Иначе, ЈКП Шумадија се стара о око два милиона метара квадратних зелених површина.

У оквиру зеленог комплекса налази се око 40 хиљада квадрата у Спомен парку „Крагуујевачки октобар“.

Надлежни у локалном комуналном предузећу настоје да све зелене површине у граду буду уредне, али очекују и помоћ суграђана на које апејују да подигну еколошку свест и чувају животну средину.

Извештава новинарка РТК Катарина Мировић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *