Кон: Попуштање мера не значи крај епидемије

Епидемиолог и члан Кризног штаба Владе Србије за заштиту од заразне болести ковид-19 Предраг Кон изјавио је данас да је епидемиолошка ситуација у Србији и даље несигурна.

„Ситуација може бити сигурна само онда када будемо знали да вируса нема у циркулацији и да је осетљивост људи знатно смањена колективним имунитетом“, рекао је Кон за ТВ Пинк.

Кон је нагласио да опуштања нема и указао да попуштања мера у оквиру неких делатности и области морају да се односе само на те области.

Како је навео, то не значи проглашавање краја епидемије.

Он је повратак грађана са летовања из иностранства, долазак студената и почетак школске године навео као изазове који се морају савладати како би се победила епидемија.

„Повратак родитеља са децом из иностранства, која ће после ићи у школе један је од ризика са којим морамо да се носимо.

Свакоме ко буде долазио са тих подручја уручиваће се здравствено упозорење“, рекао је Кон.

Он је указао да ће такозвано здравствено упозорење садржати све информације потребне грађанима који су се у Србију вратили из иностранства о томе које мере морају да поштују.

 

Извор: Тањуг

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *