Крагујевац и Смоленск повезани су Протоколом о пријатељству и сарадњи потписаним 2009. године, али ова два града спајају и дубоке историјске везе, рекао је на свечаном пријему поводом Дана града Смоленска, јубилеја 1162 године његовог постојања и 82. годишњице од ослобођења у Другом светском рату, Стефан Јовановић, члан Градског већа за комуналне делатности.
Наша сарадња развијала се кроз спорт, образовање и посебно кроз културу сећања.
Сећање на жртве крагујевачке трагедије 21. октобра 1941. године и хероје Црвене армије који су дали своје животе у борби против фашизма и учествовали у ослобођењу нашег града, обавезује нас да чувамо истину, мир и људско достојанство.
Нека ово буде још један корак ка заједничкој будућности испуњеној сарадњом, узајамним поштовањем и пријатељством, поручио је Јовановић.
У делегацији града Крагујевца, поред Јовановића, био је и Марко Јанковић, помоћник градоначелника за развој и унапређење локалне самоуправе.
