Током прошле године Крагујевац је исписао историјске цифре како на пољу незапослености, тако и у спољнотрговинској размени са земљама Европске уније и Сједињеним Америчким Државама.
Протекла година бележи се као једна од најбољих за привреду јер је остварен спољнотрговински суфицит од преко пола милијарде долара, тврди члан Градског већа за привреду, Радомир Ерић.
Привлачење страних инвестиција, добра и јака сарадња са већ постојећим инвеститорима, али и чврста веза са домаћом привредом главни су покретачи који су незапосленост у Крагујевцу свели на историјски минимум, на испод 10 хиљада.
Током прошле године остварен је и највећи суфицит у спољнотрговинској размени, који прелази цифру од пола милијарде долара.
Крагујевац је и даље један од лидера у информационо – комуникационим технологијама, aли и у металској индустрији.
У наредном периоду фокус ће бити на смањењу незапослености на око четири одсто, као и на стварању малих индустријских зона уз Северну обилазницу.
У Крагујевцу је, према последњим подацима, око 62 хиљаде запослених од чијих се личних доходака пуни око 60 одсто локалног буџета.
У наредном периоду фокус ће бити и на усавршавању дуалног образовања.
Извештава новинарка РТК Марина Голубовић Миленковић.
