Крагујевац слави успехе који су се догодили између два Ђурђевдана

“Крагујевац на данашњи дан слави успехе који су се догодили у периоду између два Ђурђевдана.

Уз уверење да увек може више и боље поносан сам на урађено.

На сваком кораку отварамо градилишта за боље путеве, квалитетније водоснабдевање, за нова радна места, чистији ваздух, за лепши изглед Крагујевца, који прија свачијем оку“, поручио је, између осталог, на свечаној седници градског парламента одржаној поводом Дана града, градоначелник Никола Дашић.

Овом приликом заслужним појединицима, установама и организацијама, уручена је годишња награда града Крагујевца – Ђурђеванска награда и Плакета Светог Ђорђа.

Ђурђевданска награда у области уметности припала је Лазару Ђорђевићу, у области науке Ненаду Карамијалковићу, а у области медицине крагујевачком Заводу за ургентну медицину.

Годишњу награду града Крагујевца у области образовања добила је Ксенија Живанић.

Лауреати у области спорта су Крагујевачки ватерполо клуб Раднички и Драган Ристић , а у области хуманитарног карактера Удружење за помоћ деци и младима са сметњама у развоју „Свети Василије Велики“ и Ненад Милановић Пеги.

Плакету Светог Ђорђа за помоћ граду и грађанима Крагујевца током пандемије корона вируса добили су крагујевачки Дом здравља, Завод за здравствену заштиту радника и Универзитетски клинички центар.

Градоначелник Никола Дашић је овом приликом изразио захвалност свима који су помогли Крагујевцу да истраје на путу очувања сопственог камена темељца који је кнез Милош поставио пре нешто више од два века.

Он је нагласио да Крагујевац уз помоћ државе, а захваљујући разумевању председника Србије Александра Вучића за овдашње проблеме, али и жеље, полако постаје велеград о каквом се одувек маштало.  

“Крагујевац има своју душу, богату историју и индустријску традицију.

Наш је задатак да на тим темељима створимо такве услове за живот да суграђани не пожеле да оду, а многи пожеле да овде дођу због школовања, запослења и заснивања породице.

Срећни били сви путеви који воде у Крагујевац“, поручио је градоначелник Никола Дашић.

Извештава новинар РТК Бојана Крстић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *