Крагујевачки спортисти успешни током викенда

Фудбалери Економца освојили су јубиларну, десету титулу првака државе остваривши све победе у првенству.

Мотоциклиста Ненад Петровић победио је у најјачој класи на другој трци шампионата државе која је вожена на стази Берановац код Краљева, док су крагујевачки Дивљи вепрови тријумфом у Кикинди осигурали прво место у лигашком делу првенства.

После тијумфа у првој утакмици финала плеј-офа на гостујућем терену са 2:1, Економац је и у реваншу у хали Језеро према очекивању савладао екипу Нове Пазове резултатом 5:1. Крагујевачки клуб је освојио десету шампионску титулу стваривши све победе у првенству што до сада није успео ниједан домаћи клуб.

Друга трка шампионата Србије, у организацији крагујевачког клуба „Дивљи“, вожена је на стази Берановац код Краљева. На програму су биле две трке. Ненад Петровић је са две победе наставио доминацију у најјачој класи „шток спорт 1000“. Од крагујевачких возача истакао се још Милан Стојановић који је био трећи у обе трке у класи 600. Крагујевачки клуб је заузео треће место у екипном пласману.

Дивљи вепрови остварили су убедљиву победу у 7. колу Прве лиге у америчком фудбалу. Крагујевчани су у Кикинди декласирали Мамуте резултатом 55:0. Дивљи вепрови су овим тријумфом осигурали прво место пред плеј-оф. Последњи меч у лигашком делу првенства крагујевачки клуб ће одиграти наредног викенда на свом терену против екипе Бора.

Рвач Радничког Перица Димитријевић освојио је бронзану медаљу, у саставу репрезентације Србије, на првенству Европе у рвању мешовитим стилом које је одржано у Зрењанину. Димитријевић, који каријеру наставља у Немачкој, показао је да се налази у доброј форми пред завршни део припрема за светско првенство.