И ове године све заинтересоване институције, организације и појединци могу да учествују у јавној расправи о Нацрту буџета града Крагујевца за наредну годину, као и Нацрту ребаланса буџета за 2021.
Грађани имају прилику да до 25. октобра до 12 часова, Градској управи у писаној форми или онлајн поднесу своје сугестије и предлоге.
О Нацрту буџета града Крагујевца за 2022. и Нацрту ребаланса овогодишњег буџета грађани могу да се информишу на сајту града, где се налазе и сва пратећа документа.
Новина је да грађани могу да изнесу своје сугестије, примедбе и предлоге путем имејла.
Уколико желе, предлог у писаној форми могу убацити у кутију која се налази у холу Градске управе.
На сајту града Крагујевца налази се и анкета, где грађани имају могућност да се изјасне о буџетским приоритетима, што је новост у јавној расправи.
Резултати анкете биће накнадно објављени у посебном извештају.
22. октобар је био последњи дан када су грађани могли лично у Управи града да изнесу своје проблеме и сугестије.
Рок за онлајн и предлоге у писаној форми истиче 25. октобра у подне.
Извештава новинар РТК Иван Ганић.
*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.
