На јучерашњој седници Кризног штаба нису усвојене нове епидемиолошке мере, али је јединствен став да се преко викенда мора нешто предузети.
Одлука о томе биће донета на наредној седници штаба, у петак. Већина грађана Крагујевца сматра да се епидемија отргла контроли и да је неопходно пооштрити мере.
Након јучерашње седнице Кризног штаба стигла су упозорења да се епидемијска ситуација погоршала и да треба појачати контролу како би се спречило даље убрзано преношење вируса.
Констатовано је да се преко викенда мора нешто предузети, а остављено је да се то искристалише и припреми предлог који би сутра био усвојен.
Уочи предстојеће седнице Кризног штаба, питали смо Крагујевчане какав је њихов став по том питању.
Медицински део Кризног штаба поручује да је неопходно максимално појачати контролу, јер је вирус масовно у циркулацији.
Наредна седница Кризног штаба биће одржана у петак када ће бити донета коначна одлука о мерама.
Извештава новинар РТК Дарко Милошевић.