Научно истраживачка публикација, некадашњег музејског саветника Спомен парка Крагујевачки октобар, Станише Бркића „Име и број“ окосница историјских утврђивања крагујевачке трагедије 1941. године, преведена је на енглески језик.
Издање Музеја жртава геноцида из Београда представљено је у Музеју „21. октобар“.
У присуству представника две музејске установе, стручне јавности и грађана, промоција је била прилика за подсећање на Бркићев истраживачки рад, немерљив допринос проучавању трагедије у Шумарицама, и што је посебно значајно, на списак жртава, до којег је дошао у свом дугогодишњем раду. На промоцији је истакнута Бркићева методологија истраживања, као и његова улога у стварању реалне слике о ратном злочину у Крагујевцу.
Станиша Бркић је пуних 18 година утврђивао шумаричке жртве. Дошао је до сваког имена, биографских података стрељаних цивила.
Историјска публикација „Име и број“ на енглеском језику сада је доступна целом свету. Прво представљање у иностранству биће организовано за научну јавност која и данас истражује догађаје из Другог светског рата.
Станиша Бркић рођен је у Марковцу 1950. године. Дипломирао је историју на Филозофском факултету у Београду. У Спомен парку Крагујевачки октобар, Бркић је почео да ради 1983. године. Објавио је више књига и стручних радова. Истакнути крагујевачки историчар, музејски саветник, шеф службе кустоса и један од аутора Сталне поставке у Музеју „21. Октобар“, Станиша Бркић је преминуо на радном месту октобра 2013. године.
Аутор емисије Слађана Обрадовић Чукарић.