У врелим летњим данима, када температура достиже и 40 степени, грађани расхлађење проналазе у хладовини, уз освежавајуће пиће, или у сладоледима.
Истраживали смо који укуси сладоледа су најтраженији у граду и могу ли да помогну у расхлађивању.
Летња посластица која осваја већ при првом залогају, а уједно пружа освежење и задовољство, одушевљава подједнако и старије и млађе.
У префињеном укусу и кремастој текстури сладоледа свако проналази посебан и огдоварајући укус за себе.
Локалне сладолеџије истичу да је у понуди доста различитих укуса, кремастих и воћних, чоколадних сладоледа, чак су доступни и посни сладоледи.
Међу најтраженијима су укус лешника и ваниле која је основа свих сладоледа.
Продавци се слажу у томе да се сладолед сада у односу на сладолед раније разликује само у томе што су обогаћени новим укусима.
Летње заслађење у кугли, на штапићу или пак сладолед на точење, за старије је асоцијација на традицију и успомене, док ниједна летња шетња у граду оних нешто млађих не може да прође без омиљене сладоледне посластице.
Извештава новинар РТК Наташа Радивојевић.
