Ликовна колонија у Заводу за смештај одраслих лица „Мале Пчелице”

У Заводу за смештај одраслих лица „Мале Пчелице” Крагујевац данас је отворена ликовна колонија под називом „Међугенерацијска солидарност кроз ликовну колонију”.

Ова инспиративна манифестација промовише концепт инклузије и таленте маргинализованих група.

Манифестација „Међугенерацијска солидарност кроз ликовну колонију” окупила је академске сликаре, децу и наставнике основних школа из Крагујевца и кориснике Завода за смештај одраслих лица „Мале Пчелице”.

Они ће кроз заједничко стварање уметничких дела показати подршку, сарадњу, индивидуалност и креативност уз међугенерацијско дружење.

Организатор догађаја је Удружење грађана „Теофилос” уз подршку Министарства за бригу о породици и демографију, а манифестацију је отворио државни секретар у Министарству за рад, борачка и социјална питања, Ђорђе Тодоров.

Град Крагујевац редовно подржава и учествује у програмским активностима које Завод „Мале Пчелице“ спроводи за своје кориснике.

Отварању ликовне колоније посвећене међугенерацијској солидарности претходио је пригодан културно-уметнички програм корисника Завода за смештај одраслих лица „Мале Пчелице“.

Извештава новинар РТК Дарко Милошевић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *