Пионирке Одбојкашког клуба Максволеј, девојчице до 12 година, тренутно су прве у регионалној лиги и на путу су да изборе пласман на државно првенство.
Клуб, који има око 200 чланова, организоваће 11. фебруара турнир на коме ће наступити неколико стотина младих одбојкашица из региона.
Одбојкашки клуб „Максволеј“ најбоље показује колико је одбојка популарна код девојчица.
Клуб који је пре три године основао Марко Максимовић, бивши играч Радничког и Војводине, за кратко време је окупио око 200 чланова и формирао такмичарске селекције.
Под вођством бивше одбојкашице Катарине Марисављевић, млађе пионирке су тренутно прве у региону и на путу су да изборе пласман на државно првенство.
Крајем децембра клуб је организовао први од шест турнира за девојчице од првог до четвртог разреда, који је окупио више од 400 младих одбојкашица. На овај начин, Максволеј промовише одбојку код деце.
Наредни турнир биће одржан 11. фебруара у сали Друге крагујевачке гимназије.
У клубу планирају да у јуну организују турнир на фудбалском стадиону који би окупио око 100 екипа из целе Србије.
Извештава новинар РТК Саша Стаменић.
