Одличан старт Радничког 1923 пред својом публиком

Фудбалери Радничког остварили су и други тријумф на старту Супер лиге.

Крагујевачки клуб је, у премијерној утакмици пред својом публиком, победио на стадиону „Чика Дача“ екипу Спартака из Суботице резултатом 3:2.

Фудбалери Радничког пружили су борбену игру пред својим навијачима и заслужено дошли до тријумфа против екипе Спартака.

Крагујевчани су силовито почели меч и већ у 3. минуту повели поготком Трифуновића.

Исти играч је у 19. минуту прецизним ударцем повисио предност домаћина на 2:0. Међутим, само три минута касније Суботичани су успели да смање заостатак лепим голом Милошевића из слободног ударца.

После неколико минута игре у другом полувремену гости су стигли до изједначења када је прецизну акцију голом крунисао Туфегџић.

Одлучујући момемат на мечу догодио се у 59. минуту.

После продора и шута Ћировића, штопер Бранковић је скренуо лопту у свој гол. На тај начин постављен је коначан резултат утакмице, Раднички – Спартак 3:2.

Екипа Спартака није успела да у последњих пола сата утакмице избегне први пораз против расположених Крагујевчана.

Клуб из Суботице освојио је само бод у прва два кола првенства.

После две узастопне победе на старту Супер лиге, Раднички ће у наредном колу играти у Крушевцу са екипом Напретка.

Меч ће бити одигран у петак, 30. јула, од 21 сат.