Омладинци Радничког поражени од Звезде

Млади фудбалери Радничког поразом су завршили утакмицу 8. кола Омладинске лиге Србије.

На помоћном терену стадиона Чика Дача београдска Црвена Звезда савладала је екипу Радничког резултатом 2:1.

Током првог полувремена млади фудбалери Радничког имали су више шанси да затресу мрежу црвено-белих, док је Звезда ипак више преузела теренску иницијативу.

Друго полувреме донело је деконцентрацију фудбалера Радничког у фази одбране код корнера.

Пречка коју је Кахвић погодио у 58. минуту била је само увертира за први гол Звездиних играча у 62. минуту када је Лечић главом послао лопту у гол Радничког.

Пет минута касније са беле тачке у 67. минуту Маринковић постиже погодак за изједначење.

Виђен је и други једанаестерац на данашњем мечу, када је Пиргић фаулиран у казненом простору домаћих у 72. минуту.

Преузео је одговорност капитен Марко Ћурић, затресао мрежу Крагујевчана и довео Звезду у вођство.

Раднички је у 76. минуту остао без играча мање, капитена Гвозденовића и од тог тренутка фудбалери Звезде доминирали су помоћним тереном на стадиону Чика Дача и без већих проблема привели меч крају у своју корист.

За омладинце следи репрезентативна пауза од две недеље, након које 16. октобра гостују екипи Чукаричког.

Извештава новинар РТК Марина Голубовић Миленковић.