Пензионери поново у зору по намирнице

Град Крагујевац организовао је још једну изоловану, безбедну куповину за пензионере пред првомајске празнике.

За грађане старије од 65 година продавнице у Крагујевцу биле су отворене јутрос од 4 до 7 часова.

У 68 малопродајних објеката у граду куповину је обавило је више од осам хиљада најстаријих Крагујевчана, док је на подручју Шумадијског округа пазарило 10.016 најстаријих потрошача.

За њих је полицијска управа обезбезбедила и поделила 5.925 маски и 11.850 рукавица.

Старијим суграђанима дезинфиковане су руке, а испред 18 банкомата дежурало је 16 волонтера.

Грађани старији од 65 година поново су били у прилици да у раним јутарњим сатима обаве куповину.

Најстарије купце на улазима у продавнице чекали су волонтери Црвеног крста и припадници полиције који су делили заштитне маске и рукавице којима је то било потребно и водили рачуна да се поштују све прописане мере заштите од заразе.

За разлику од претходних недеља, није било дугих редова на улазима у продајне објекте.

Куповале су се намирнице потребне за наредних неколико дана, али и предстојећи празник.

За крагујевачке пензионере било је отворено 68 малопродајних објеката у у Крагујевцу где је куповину обавило 8.095 најстаријих грађана.

Поново се показало да старији Крагујевчани углавном пазаре у продавницама у које редовно одлазе.

За разлику од улаза, већа гужва била је на касама.

Према подацима Полицијске управе Крагујевац, у 126 малопродајних објеката на територији Шумадијског округа куповину је обавило је 10.016 пензионера.

После Крагујевца, највише купаца било је у Аранђеловцу – 1.101.

У Тополи куповину је обавило 414 пензионера, у Баточини 108, у Книћу 120, у Лапову 113 и у Рачи 65 најстаријих купаца.

Том приликом, полицајци су поделили 5.925 заштитних маски и 11.850 пари рукавица које је обезбедио МУП Србије.

Испред банкомата на више локација у Крагујевцу дежурали су волонтери Црвеног крста који су подржали 185 најстаријих суграђана приликом подизања новца.

Извештава новинар РТК Саша Стаменић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *