Почео тронедељни летњи камп за малишане у Ботаничкој башти

У Ботаничкој башти у Крагујевцу почео је тронедељни летњи камп за малишане од 6 до 12 година.

Планиране активности распоређене су према интерсовању и узрасту деце, а обухватиће спортске активности, часове енглеског језика, стреличарство, логопедске радионице и разговоре са психологом и педагогом.

Камп који траје до 23. јула, организован је у сарадњи Предшколске установе „Врабац“ и Природно-математичког факултета.

Пре појаве мобилних телефона, компјутера и интернета, деца су слободно време проводила напољу смишљајући игре којима ће употпунити летњи распуст.

Доласком савремених технологија та традиција се изгубила, а деца су све више посвећена рачунарима.

Малишани данас, у просеку, проводе више од 40 сати пред екраном, док само пет сати недељно издвајају за игру у природи.

Летњи камп у Ботаничкој башти осмишљен је са циљем да се деца приближе природи и да им се покаже да уз помоћ својих вештина могу да употпуне слободно време, упознају нове пријатеље, али и да науче нешто ново.

Решавање мозгалица и потрага за скривеним благом првог дана кампа оставили су највећи утисак на малишане.

Са децом сваког дана од 9 до 17 часова раде образовани млади људи који се труде да им природу представе на занимљив начин уз разне радионице

Предшколска установа „Врабац“ и Природно-матматички факултет Универзитета у Крагуевцу су организатори летњег кампа који ће трајати до 23. јула у Ботаничкој башти.

Извештава новинарка РТК Марина Голубовић Миленковић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

2 thoughts on “Почео тронедељни летњи камп за малишане у Ботаничкој башти”

  1. Kamp je super ideja, ali logopedska radionica??? Kakve to veze ima, pustite decu da se igraju, da se snalaze u prirodi, da uče o njoj… Tih radionica, montesori, logopedskih i svakojakih drugih, svakako imaju po vrtićima. Ideja je super, ali ne svaštarite, jer mi onda to deluje kao ipak više marketing nego pravi kamp.

    1. To se odnosi i na pedagoga, časove engleskog… Dajte orijentaciju deci, sport, trčanje, kretanje, stare seoske igre, prepreke. Njima treba da budu aktivni, a ne da uče jezike i slično u kampu… koji je smisao raditi u kampu isto što i van kampa…

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *