Синдикална организација Застава оружје у саопштењу за јавност истиче да су раднике са десетодневног одмора, који се завршио 8. јануара дочекали хладни погони.
Они кажу да је руководство радницима одузело грејалице, тако да не постоји могућност додатног загревања у фабричким халама.
Синдикат оружара је позвао Владу и Министарство одбране да се укључе у решавање тешких питања како би се створио минимум услова за рад.
На Саопштење Синдиката оружара реаговало је руководство фабрике које тврди да грејање у халама функционише, али како фабрика није радила десет дана због спајања празника, тако да је тешко одмах постићи одговарајућу температуру.
Да би се ублажио ефекат ниских температура, договорено је да се производни погони греју целе ноћи у складу са техничким могућностима Енергетике.