Пораз омладинаца Радничког 1923 од Вождовца

Омладинска селекција Фудбалског клуба „Раднички“ поражена је на свом терену од београдског Вождовца резултатом 2:1, у 21. колу Омладинске лиге Србије.

Млади крагујевачки тим је остао на четвртој позицији на табели.

Омладинска екипа Радничког заслужено је претепела пораз од борбене екипе Вождовца која је у Крагујевац дошла са циљем да освоји све бодове. Гости су од почетка меча заиграли офанзивно, али је прву велику прилику имао Раднички преко Јовановића који је погодио стативу. Београђани су до предности дошли у 36. минуту. Након прекршаја у казненом простору Радничког, досуђен је пенал који је у погодак претворио капитен Пузовић. Само четири минута касније Раднички је изједначио преко капитена Милојевића који се добро снашао пред голом Вождовца. Београђани су више нападали и у другом полувремену. То им се исплатило у 79. минуту када је Јеленић поново донео предност Вождовцу. Гости су могли да славе и убедљивије против Крагујевчана, који су у завршници меча имали играча мање, али је остало 2:1.

Екипа Вождовца се овом победом попела на шесто место, док је Раднички, који је освојио само бод у последње четири утакмице, остао на четвртој позицији.

У наредном 22. колу Омладинске лиге Србије млади фудбалери Радничког играће у Београду са лидером на табели, екипом Партизана.