Посао за 100 најбољих дипломаца медицине

Министарка здравља Даница Грујичић изјавила је да је њен главни циљ у овом мандату да се уведе добра организација у здравству и најавила да ће од јануара почети запошљавање 100 најбољих дипломаца медицине.

Истакла је да је важно стимулисати лекаре да раде у државним болницама прековремено како би се смањиле листе чекања.

Грујичић је оценила да је највећи здравствени проблем у Србији недостатак скрининга и нагласила да би то требало да буде решено што пре.

Додаје да ће пилот пројекат за породичног лекара почети следеће године и наглашава да је породични лекар једно од решења за бољу организацију у здравству.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *