Потрошачи бојкотују велике ланце због високих маржи

Поједина удружења потрошача позвала су купце да данас бојкотују куповину у пет великих трговинских ланаца због превисоких маржи.

Препорука је да се грађани данас уздрже од куповине у две Делезове и две Меркаторове трговине, у Лидлу, Универекспорту и Дису.

Четири од ових пет трговинских ланаца раније је означила и Комисија за заштиту конкуренције.

Препорука је да се данас купује у локалним комшијским радњама и на пијацама где своје производе продају домаћи произвођачи, уз избегавање великих трговинских ланаца где се роба, како се наводи, продаје са маржом и до 40 процената.

На питање каква ће бити реакција великих трговаца, Зоран Николић из Националне организације потрошача Србије каже:

Из НОПС-а поручују да потрошачи треба да пошаљу јасну поруку свим трговинама и добављачима да, ако нема потрошача неће бити ни трговине, а самим тим ни прихода.

Групација трговаца прехрамбеним производима на велико и мало Удружења за трговину Привредне коморе Србије саопштила је да дели забринутост потрошача због вишегодишњег кретања цена, али сматра да решења проблема нема без свих учесника у производно-прометном ланцу.

Извештава новинарка РТК Нина Бајић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *