Повећана потрошња воде у Крагујевцу – рестрикције у Баточини

Услед веома високих температура ваздуха изузетно је повећана потрошња воде на територији Крагујевца. Недостаје око сто литара воде у секунди.

У циљу заштите водоводног система, Јавно комунално предузеће „Водовод и канализацијаˮ увело је рестрикције у Баточини.

Из крагујевачког Водовода апелују на грађане да се уздрже од нерационалне потрошње воде и да воду троше само за оне намене за које је одређена.

Ситуација са водом критична је на читавом подручју које покрива водоизвориште Брзан.

У циљу заштите укупног водоводног система уведена су искључења воде за Баточину и села на том подручју у периоду од 22 сата до шест сати ујутру како би се сачувао водоводни систем у граду и обезбедиле довољне количине воде за приградско подручје Крагујевца и дела града који се снабдева са водоизворишта Брзан.

Недостатак воде јавља се и у Јовановцу.

Из крагујевачког Водовода упутили су још један апел и молбу грађанима да се уздрже од нерационалне потрошње воде како би сви грађани имали равномерни приступ овом драгоценом ресурсу за основне потребе.

У самом граду тренутно не постоји потреба за постављањем цистерни са пијаћом водом, кажу у крагујевачком Водоводу, и додају да постоји довољно јавних чесама из којих грађани могу да се обезбеде потребном количином воде када су ван својих домова.

Извештава новинарка РТК Наташа Радивојевић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

One thought on “Повећана потрошња воде у Крагујевцу – рестрикције у Баточини”

  1. Tako je bitno je da Kragujevac ima vodu a ostali iz sela neka pocrkaju. Sram vas bilo pa Kragujevcanima treba ugasiti vodu oni ne stede bitno da sve fontane po gradu rade i dan i noc a mi nemamo ni za pice… Sramota

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *