Милош Стојановић преминуо је у 76. години у Крагујевцу.
Милош је рођен у Београду, а Прву крагујевачку гимназију и Машински факултет завршио је у Крагујевцу.
Био је дугогодишњи директор прототипске радионице Института за развој фабрике аутомобила у Крагујевцу.
Оснивач је ронилачког клуба КПА (клуб подводних активности) ,,Застава”, у Крагујевцу.
Изградио је, конструисао, поставио и одржавао систем за пречишћавање воде на Гружанском језеру, што је јединствен пример у Србији.
У сарадњи са МУП-ом, у склопу активности клуба КПА ,,Застава” учествовао је у проналажењу и вађењу настрадалих лица- утопљеника, на територији града Крагујевца и Републике Србије.
Заслужан је за развој рекреативног и истраживачког роњења на широј територији Града Крагујевца, и основао ронилачки клуб, који је међу првима у Србији, одакле су настали други клубови за роњење.
За собом је оставио супругу, сина, унуку и снаху.
Опело ће се одржати у недељу, 18. јануара у 10:30 часова у цркви на Варошком гробљу, а сахрана у селу Борач.

🙏🏻 počivaj u miru dobri čoveče.