Радне зоне дуж Северне обилазнице шанса за привредни развој града

Формирање нових радних зона дуж Северне обилазнице, од којих ће прва бити у Цветојевцу, и проширење Слободне зоне „Шумадија“ делом за моторна возила, представљају шансу за привредни развој града Крагујевца.

Реинвестирање постојећих и долазак нових компанија значи отварање радних места, смањење стопе незапослености и чвршће позиционирање Крагујевца као града са повољном пословним климом.

Формирање нових радних зона дуж Северне обилазнице је неопходно, имајући у виду попуњеност капацитета постојећих, у којима готово да нема довољно простора за реализацију већих инфраструктурних пројеката, кажу у Градској управи.

Изградњом првих пет километара саобраћајнице која ће повезати најзначајније улазне и излазне правце на територији Крагујевца биће створени услови за уређење радне зоне у Цветојевцу која ће се простирати на око 160 хектара и бити потпуно инфраструктурно опремљена.

У плану је и проширење Слободне зоне Шумадија за пет хектара, која ће добити део за моторна возила.

Иницијативу за проширење ове слободне зоне покренула је кинеска компанија „Јанфенг“ која је од доласка у Крагујевац, 2019. године, окренура расту и развоју, што је и потврдила својим реинвестирањем.

Привредне активности на територији града Крагујевца последњих година довеле су и до смањења броја незапослених за око 4.500.

Пад стопе незапослених очекује се и у наредном периоду с обзиром на то да отварање нових радних зона предвиђа и нова радна места.

Извештава новинар РТК Бојана Крстић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *