Раднички 1923 поражен у Новом Пазару

У оквиру 4. кола плеј-аута Суперлиге Србије, фудбалери Радничког поражени су, након преокрета, на гостујућем терену, од екипе Новог Пазара, резултатом 2:1.

Прво плувреме завршено је вођством Радничког, пошто је Војо Убипарип постигао гол у 20. минуту.

Нови Пазар је у другом полувремену, голом Сеада Исламовића у 59. минуту дошао до изједначења, а десет минута касније и повео са 2:1, након поготка Мустафе Мујезиновића.

Тренер Фудбалског клуба раднички, Ненад Лалатовић је, након утакмице, рекао да су Крагујевчани прво полувреме одиграли сјајно и да су могли да решимо утакмицу при резултату 1:0.

„Имали смо стопостотне шансе где нисмо успели да постигнемо погодак.

У другом полувремену је Нови Пазар био доминантан.

Какви смо ми били у првом, такви су они били у другом полувремену.

Нови Пазар је био бољи за тај један гол и заслужио победу, рекао је Лалатовић.

У Фудбалском клубу Нови Пазар кажу да су ово веома три важна бода у једној оваквој утакмици и у оваквом моменту.

Ми смо прво полувреме најгоре одиграли од када сам ја тренер, подлегли смо жељи и атмосфери, тврди Томислав Сивић, тренер новопоазараца и истиче да је, када три играча из прве поставе не играју утакмицу, то велики проблем и за много веће клубове него што је Нови Пазар.

Радничком предстоје још три тешке утакмице – долази Пролетер, па гостује Спартаку у Суботици и на крају на Чика Дачи дочекује Металац.

Тренер Радничког је поновио да ће се трудити да Крагујевчани остану у Суперлиги Србије, јер публика и навијачи то заслужују.

Он је демантовао да је играче клуба из Новог Пазара назвао Турцима, док је тренер ФК Нови Пазар Лалатовићу упутио јавно извињење, уз напомену да клуб не стоји иза тих навода.