Раднички 1923 савладао екипу Новог Пазара

Фудбалери Радничког остварили су другу узастопну победу у Супер лиги.

Крагујевачки тим је, у мечу 10. кола, савладао данас на стадиону „Чика Дача“ екипу Новог Пазара резултатом 2:1.

Фудбалери Радничког су после преокрета дошли до жељене победе над старим ривалом.

Сви голови постигнути су у првом полувремену.

Почетак утакмице припао је Крагујевчанима, који су имали две добре прилике, али су до предности први дошли гости.

После прецизне акције у 8. минуту, Аганспахић је довео екипу Новог Пазара у вођство.

Међутим, радост гостију није дуго трајала, јер се само пет минута касније Филиповић добро снашао пред голом Новог Пазара и изједначио резултат.

За резултатски преокрет побринуо се најбољи стрелац Радничког.

У 23. минуту, Мирић је својим шестим голом у сезони, довео Крагујевчане у вођство и како се испоставило поставио коначан резултат утакмице.

Екипа Новог Пазара имала је теренску иницијативу у другом полувремену, али није успела да озбиљније угрози гол Крагујевчана. Гости су претрпели шести пораз у Супер лиги и са седам бодова остали у доњем делу табеле.

Раднички се четвртом победом у првенству учврстио у средини суперлигашке табеле.

Наредну утакмицу Крагујевчани ће одиграти у недељу, 26. септембра у Горњем Милановцу против екипе Металца.