Раднички убедљиво против Смедерева

Фудбалери Радничког остварили су другу победу у Првој лиги Србије. Крагујевчани су, у 5. колу првенства, савладали на стадиону „Чика Дача“ екипу Смедерева резултатом 3:0.

Фудбалери Радничког оправдали су улогу фаворита и пред својим навичима убедљиво победили екипу Смедерева. На први погодак није се дуго чекало.

После прилике коју је имао Илић, Крагујевчани су повели у 13. минуту када је Тодоровић одбијену лопту скренуо у гол Смедерева.

Десетак минута касније Илић је могао да повећа предност Радничког, али се поново истакао голман Трифуновић.

Једину прилику на утакмици екипа Смедерева имала је у 30. минуту када је у доброј позицији пред голом домаћина био Ђорђевић.

Раднички је добро почео и друго полувреме. Убедљиву победу најавио је Жерађанин који је погодио пречку.

Од 58. минута Крагујевчани су имали играча више на терену пошто је Милентијевић добио други жути картон. Домаћин је то умео да искористи.

Најпре је Никодијевић, после доброг контранапада, постигао други гол за крагујевачки тим.

У последњим тренуцима меча Алексијевић је прецизним ударцем из даљине поставио коначан резултат утакмице Раднички-Смедерево 3:0.

Екипа Смедерева, која је пре ове утакмице променила тренера, претрпела је и пети пораз на старту сезоне. Смедеревци су остали на дну табеле без бодова.

И наредну утакмицу Раднички ће одиграти на свом терену против још једног великог ривала, екипе Металца из Горњег Милановца.