Реми фудбалера Земуна и Радничког 1923

Фудбалери Радничког, у 29. Колу Прве лиге Србије, играли су данас нерешено на гостујућем терену са екипом Земуна 1:1.

Крагујевачки клуб је остао на првом месту са три бода више од новосадског Кабела.

Раднички није успео да оправда улогу фаворита и савлада младу и борбену екипу Земуна.

Иако су Крагујевчани први запретили преко Варјачића који је покушао главом, домаћин је први дошао до предности.

Већ у 6. минуту после корнера пред голом Радничког најбоље се снашао Исидоровић и довео Земун у вођство.

Радост домаћег тима није дуго трајала пошто је у 14. минуту Раднички изједначио резултат.

После оправдано досуђеног пенала за крагујевачки тим због играња руком, најстрожу казну у погодак је претворио Варјачић.

До краја првог полувремена Раднички је имао две добре прилике када је Никодијевић шутирао главом, али је оба пута голман Земуна Гуџулић добро интервенисао.

У другом полувремену играло се углавном на један гол.

Ређали су се напади Крагујевчана који нису успели да дођу до преокрета и победе.

Најбољу прилику имао је Мирић у 91. минуту, али је остало 1:1.

Иако је на прагу испадања из Прве лиге, млада екипа Земуна представља тврд орах за све тимове у овом рангу, што се показало и у мечу са Радничким.

Раднички је остао на врху табеле са три бода више од другопласираног Кабела.

У наредном колу Крагујевчани ће дочекати екипу Лознице.