Сајам запошљавања у Крагујевцу: 30 послодаваца, 400 радних места

Сајам запошљавања у Крагујевцу окупио је 30 послодаваца који су исказали потребу за радним ангажовањем 400 радника.

У Националној служби за запошљавање очекују да ће и овај сајам дати добре резултате и допринети смањењу стопе незапослености.

Највише слободних радних позиција на првом овогодишњем Сајму запошљавања понуђено је кандидатима производних занимања, машинске и електро струке.

Послодавци су исказали потребу и за радницима у области текстилства, као и за онима који ће обављати административне послове.

У потрази за запослењем Сајам је посетио велики број заинтересованих.

Међу учесницима Сајма запошљавања били су Униор компонентс, Јанфенг, Телеком Србија, Форма Идеале, СГ лајн и друге компаније.

Послодавци су имали прилику да се представе незапосленима и ближе упознају са потенцијалним кандидатима.

Сајам запошљавања је једна у низу мера које Националне служба за запошљавање спроводи у циљу смањења стопе незапослености.

У складу са тим прате се и ефекти сајмова, који нису занемарљиви.

Сајмови запошљавања су идеална прилика за упознавање и повезивање послодаваца и незапослених.

Манифестације ове врсте за привредне субјекте су шанса да пронађу адекватне раднике, док незапослени имају прилику да на једном месту остваре директан контакт са више послодаваца, представе се у најбољем могућем светлу и оставе добар утисак.

Извештава новинар РТК Бојана Крстић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *