Трећи пораз Радничког 1923 у Супер лиги

Фудбалери Радничког, у 6. колу Супер лиге, поражени су јуче на стадиону „Чика Дача“ од екипе Чукаричког из Београда резултатом 3:0. Крагујевачки клуб је претрпео трећи пораз у сезони и наставио низ од четири утакмице без победе.

Фудбалери Радничког пружили су слабу игру пред својим навијачима и заслужено претрпели пораз од екипе Чукаричког.

Београђани су готово од почетка утакмице наметнули свој ритам и стварали шансе пред голом домаћина.

Бољу игру гости су крунисали у 21. минуту водећим поготком који је постигао Јовановић.

Фудбалери Чукаричког наставили су у истом ритму и до краја првог полувремена дуплирали предност. Стрелац је у 41. минуту био Сенегалац Ндаје.

Очекивала се боља игра Крагујевчана у наставку утакмице. Међутим, већ у првом минуту другог дела меча Београђани су извели брзу и прецизну акцију коју је голом завршио Савић.

До краја утакмице гости су имали прилике да славе убедљивије, али је остало Раднички – Чукарички 0:3.

Раднички није пружио очекивану игру против Чукаричког. Крагујевчани током читавог меча нису створили ниједну изгледнију прилику за гол.
Раднички, који је претрпео трећи пораз у првенству, у последње четири утакмице освојио је само бод.

Наредну првенствену утакмицу фидбалери Радничког одиграће 30. августа у Новом Саду против екипе Пролетера.