Трећи пораз Радничког 1923

Фудбалери Радничког претрпели су трећи пораз у Првој лиги Србије, други на свом терену.

У дербију 6. кола Раднички је данас на стадиону „Чика Дача“ изгубио од екипе Металца из Горњег Милановца резултатом 2:1.

Фудбалери Радничког претрпели су још један пораз на свом терену од конкурента за висок пласман.

У утакмици са мало прилика за гол, играчи Металца искористили су прву шансу на утакмици и дошли до предности.

Стрелац је у 37. Минуту био Катанић. Крагујевчани су заиграли агресивније у другом полувремену, али су играчи Металца први дошли до поготка.

Након старта Видовића над Зоћевићем, судија Стефановић из Београда показао је на белу тачку.

Најстрожу казну сигурно је извео Катанић и постигао свој други гол на утакмици.

Уследили су још силовитији напади Крагујевчана који су се исплатили у 83. Минуту када је Здравковић смањио предност гостују.

До каја меча није било промене резултата, па је остало 2:1 за Металац.

Раднички у мечу са још једним конкурентом за висок пласман поново није пружио очекивану игру пред својим навијачима. Крагујевачки клуб је претрпео трећи пораз у првенству, други на свом терену.

Првенство ће бити настављено у среду када ће Раднички играти у Београду са екипом Синђелића.