У Крагујевцу одржан скуп подршке Србима на барикадама на Косову и Метохији

Сви ухапшени Срби морају одмах да се ослободе, а припадници косовске полиције да се повуку са севера Косова, порука је са скупа подршке Србима на барикадама који је одржан на Тргу код Крста.

Срби на северу Косова и Метохије су на барикадама већ 18 дана. Они траже ослобађање својих противправно ухапшених сународника, повлачење специјалних јединица косовске полиције са севера покрајине и повлачење тајних спискова за хапшења Срба.

Подршку у томе пружило им је нешто више од хиљаду грађана окупљених на централном тргу у Крагујевцу.

Скуп под паролом „Подржимо Србе на барикадама“ организовало је завичајно удружење Ибарски Колашин.

Поред чланова удржења окупљенима се обратила и народна посланица Српске напредне странке Наташа Јовановић. Она је поручила да нема повлачења и предаје и да морамо да учинимо све да одбранимо српски народ на Косову.

Подршку Србима са Косова и Метохије пружили су челници локалне самоуправе и поједини одборници Скупштине града Крагујевца.

Извештава новинарка РТК Марина Голубовић Миленковић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *