Програмски савет Радио телевизије Србије и ове године спроводи јавну расправу о програмским садржајима jавног медијског сервиса.
Посебан акценат на овогодишњим трибинама стављен је на информисање, образовање, културу, забаву и спортски садржај.
На јавним расправама о програмским садржајима РТС-а могу да учествују грађани, удружења, установе, државне институције, невладине организације и сви они који су заинтересовани за програмски садржај Јавног медијског сервиса.
Циљ Радио телевизије Србије је да кроз разговор са становништвом унапреди програм како би емисије биле боље, гледаније и слушаније.
Крагујевац је први од три града у Србији у којима се организују јавне раправе о програмским садржајима Јавног севиса и први град у коме је отворено дописништво РТС-а.
Након јавних расправа у Крагујевцу, Врању и Београду, Програмски савет ће јавно објавити извештај са трибина и о томе обавестити руководство РТС-а.
Извештава новинар РТК Иван Ганић.
