У Крагујевцу се одржава шаховски турнир „Шумадинац 2024.“

У Крагујевцу се до 10. августа одржава турнир у шаху „Шумадинац 2024.“.

Ове године на турниру који организује Шаховски савез Шумадије учествују 22 такмичара из неколико градова из Србије, региона и Крагујевца.

Шаховски савез Шумадије у Крагујевцу дуги низ година током лета организује шаховски турнир „Шумадинац“ са циљем да се на једном месту окупе шахисти и из Србије и других земаља.

Ове године поред Kрагујевчана на турниру учествују такмичари из Београда, Шапца, Чачка али и Северне Македоније и Израела.

Поред такмичарског карактера, турнир има за циљ промоцију шаха. „Шумадинац 2024.“ се игра по правилима ФИДЕ, девет кола, Швајцарски систем на коме се може освојити звање МК и нека од категорија.

Наградни фонд турнира износи 50 хиљада динара за победнике у стандардном или класичном шаху.

За најбоље су предвиђени пехари и медаље као и специјалне награде за најуспешнијег ветерана на турниру и омладинца.  

Извештава новинар РТК Иван Ганић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *