Ученички филмови резултат дуготрајног рада, читања и истраживачке радозналости

Ученици Друге крагујевачке гимназије, који се школују на смеру за сценске и аудио-визуелне уметности, аутори су кратких документарних филмова награђених на фестивалима.

У циљу промоције ученичких постигнућа, као дела ширег културног и образовног простора града Крагујевца, ови филмови су недавно приказани у Народној библиотеци „Вук Караџић“.

Краткометражни играни филм „Без љубави Јулија“, који се бави темом вршњачког насиља, проглашен је за најбољи на Гимназијском ауторском филмском фестивалу у Бачкој Паланци, док је филм „Panta rei“, посвећен Јелени Томашевић, на Фестивалу кратког документарно-играног филма младих стваралаца „Филић-Филмић“ у Великој Плани, освојио треће место.

За младе ауторе, матуранте Друге крагујевачке гимназије, процес настанка једног филма представља велики изазов на који, уз помоћ предметне професорке, успешно одговарају. 

Публика је кроз два ученичка филма имала прилику да се упозна са резултатима који настају из дуготрајног рада, читања и истраживачке радозналости.     

Осим о награђеним филмовима, говорило се и о завршним пројектима, који су у припреми.

Приведен је крају рад на сценарију играног филма чије би снимање требало да почне крајем фебруара.

За ученике који се школују на смеру за сценске и аудио-визуелне уметности од посебног је значаја сарадња Друге крагујевачке гимназије и Књажевско-српског театра, што ђацима пружа могућност стицања додатних знања и вештина у овој области.

Извештава новинар РТК Бојана Крстић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *