Успешан викенд за крагујевачке спортисте

Успешан викенд за крагујевачке кошаркаше, рукометаше и ватреполисте.

У дербију за треће место Супер лиге Србије, на старту другог дела такмичења, ватерполисти Радничког уписали су велику победу на гостовању екипи Шапца, резултатом 10:6.

Прави дерби и велика борба виђени су од самог почетка ватерполо утакмице, али је резултатска неизвесност потрајала само током првог полувремена, после чега је дефанзива Крагујевчана у потпуности разоружала ривала.

Раднички је повео из првог напада, поготком капитена Филипа Јанковића, али није успевао да се резултатски одлепи.

Крај прве четвртине  дочекао је са голом предности на свом конту (4:3), али је Шабац седам секунди пре краја полувремена успео да изједначи, поготком Аљоше Мачића (5:5).

Појачали су Крагујевчани уочи овог дуела одбрану као пресудни фактор, а управо она им је и помогла на путу до важног тријумфа.

Разбранио се и голман Стефан Тодоровски, чија је мрежа мировала пуних 15 минута у наставку сусрета.

На другој страни Вићковић и Пљеванчић су први пут донели гостима два гола предности у трећој деоници (7:5), а све је било готово два и по минута пре краја када је серију 5:0 заокружио управо Вићковић, за недостижних 10:5.

Најефикаснији били су Немања Станојевић, Лазар Вићковић и дебитант у екипи Радничког, Марко Јанковић, са по два поготка.

Крагујевчани су тако увећали разлику на табели и сада Шапчанима беже пет бодова, а већ у уторак очекује их ново гостовање, екипи Новог Београда.

Рукометаши Радничког су у сусрету 18. кола Супер рукометне лиге савладали екипу Уба на свом терену резултатом 39:27, полувреме 22:15 и тако уписали нови тријумф на свој конто.

Након ове рунде шампионата, Крагујевчани се и даље налазе на седмом месту на табели са 14 бодова.

Крагујевачки суперлигаш је у јесењем делу шампионата доживео поприлично неугодан и неочекиван пораз од синоћењег госта и та чињеница им је уз побољшање бодовног салда, била основна премиса пред дуел.

Сусрет је започео у високом ритму и већ на старту 4. минута резултат је гласио Баруџић – Уб: 3:1.

Гости су стабилизовали игру и одржавали минус од 2 до 3 гола, а нова највећа предност бележи се у 11. минуту преко крила, који је био неухватљив за гостујућу одбрану.

Наставио је Раднички у истом темпу, тако да је већ у 16. минуту на семафору стајао резултат 13:6 и већ тада се назирало ко ће освојити бодове.

Црвени се нису опуштали све до краја првог дела игре, па је резултат на полувремену био 22:15.

Тренд ефикасног првог полувремена се наставио и у другом делу, с тим што су гости успели у 36. минуту да сведу заостатак на свега 4 гола (23:19), али су за непуна 3 минута ствари дошле на своје место (27:19).

Вредно помена је и то да је у последњих десетак минута стручни штаб Радничког дао шансу свим играчима, коју су они оберучке прихватили и привели утакмицу крају коначним резултатом 39:27.

Наредног петка, 8. марта, Раднички иде на једно од најтежих гостовања, дуел са екипом Металопластике у Шапцу.

Играчи Кошаркашког клуба Раднички су од потпуног понора у првом, одиграли сјајно друго полувреме и уписали 13. победу у сезони.

Без Треја Крофта, крагујевачки састав је отишао пут Лесковца на дуел против екипе Здравља која се грчевито бори за опстанак.

Домаћин је у финишу друге четвртине серијом 16:3 отишао на велики одмор са огромних 16 поена вишка.

Деловало је да Раднички не може да пронађе своју игру и решење за мотивисане Лесковчане.

Међутим, Милић Благојевић и Коб Вебстер нису имали намеру да се помире са поразом и враћају свој тим у меч.

У 27. минуту Црвени стижу на -3, али Здравље успева да одбије налет и до краја треће деонице повећава предност на +6, али и отвара сјајно последњи период и стиче опет двоцифрену разлику.

Двојац Благојевић-Вебстер још једном гура своју екипу напред до потпуног преокрета на 4 минута до краја меча, што домаћин није могао да поднесе и није успео до краја утакмице да врати предност на свој конто.

Раднички је савладао Здравље из Лесковца, резултатом 78:82.