Ватерполисти Радничког победили Партизан

Ватерполисти Радничког, у дербију 4. кола Супер лиге Србије, победили су на свом базену београдски Партизан резултатом 13:9.

Раднички је остао на другом месту са два бода мање од водећег Шапца са којим ће играти у наредном колу.

После тријумфа у Београду, ватерполисти Радничког су други пут ове сезоне савладали екипу Партизана.

Иако је Раднички у три наврата имао предност од два гола, Београђани су у првом полувремену успевали да одрже корак са домаћином и на одмор оду са голом заостатка, 5:4.

Крагујевчани су сломили отпор „црно-белих“ у трећој четвртини, коју су добили резултатом 5:1 и на тај начин решили питање победника утакмице.

На крају 13:9 за Раднички, који су, поред сигурног Добожанова на голу, предводили Гусаров, Гијом и Станојевић са по три поготка.

У екипи Партизана истакао се Касум са три поготка, док је Радоњић постигао гол мање.

Београђане очекује борба за четврто место и пласман у плеј-оф.

Раднички је остао на другом месту са два бода мање од водећег Шапца.

Дуел ових тимова, наредног викенда у Крагујевцу, одлучиће која ће екипа са прве позиције почети такмичење у плеј-офу.