Велика реконструкција топловода у Крагујевцу улази у завршну фазу

Прва фаза велике реконструкције магистралног топловода у Карађорђевој и улици Светозара Марковића приводи се крају, а већ наредне седмице требало би да почну радови у наставку улице, поред школе Радоје Домановић.

Посао обавља крагујевачка Енергетика, а вредност прве фазе ремонта је 13,2 милиона динара.

Магистрални топловод у ужем градском језгру, за који је везана четвртина корисника даљинског грејања у граду, обнавља се после скоро пола века.

Циљ је да грађани Крагујевца имају квалитетно грејање и да дистрибутивна мрежа градске топлане буде функционална.

Радови се тренутно изводе у делу Карађорђеве улице, од броја 10 до броја 3 у улици Светозара Марковића.

Након завршетка овог посла, уследиће друга фаза реконструкције магистралног топловода.

Постављање новог магистралног топловода, који ће омогућити поузданије и ефикасније грејање за становнике овог дела Крагујевца у наредним годинама, почело је 16. јуна.

Завршетак друге фазе радова планиран је за 25. јул.

Извештава новинар РТК Дарко Милошевић.

*Преузимање текста или дела текста дозвољено је само уз навођење извора. Фотографије, аудио и видео материјал, као и њихови делови (скриншот и сл.), уколико није другачије означено, су власништво ПД Радио телевизија Крагујевац доо и њихово преузимање је могуће само уз сагласност аутора.

One thought on “Велика реконструкција топловода у Крагујевцу улази у завршну фазу”

  1. I ostace i tu krpez od puta…iskopase ceo grad….ruina od grada…iskopani trotoari…saobracajnice pune rupa

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *